Lemar jest firmą rodzinną założoną w 1992 roku przez ojca Lecha i syna Mariusza Zdzitowieckich, od których imion powstała nazwa przedsiębiorstwa. Od samego początku produkcja była nastawiona na drewno. Przez 25 lat wyprodukowaliśmy niezliczoną ilość drewnianych produktów, począwszy od współpracy z przemysłem rybnym, którym dostarczane były opakowania drewniane do przechowywania i przewozu ryb do rozszerzenia asortymentu o prawie każdy produkt tartaczny dziś.

Produkujemy opakowania drewniane, skrzynki, deski, deskę tarasową, podbitkę, drewno opałowe oraz brykiet. W trakcie swojej historii mieliśmy okazję współpracować z licznymi firmami krajowymi jak i zagranicznymi, między innymi z Dani, Niemiec czy Francji. Przez ten cały czas nie zatrzymujemy się, staramy się podążać za potrzebami rynku, infrastruktury. rozwijać, wprowadzać nowe technologie do naszej pracy, by produkcja była jak najwyższej jakości.

Początkowo zasadzone na las świerki pospolite przekształcone zostały w plantacje drzewek świątecznych. W swojej ofercie mamy takie odmiany jak jodła kałkaska, świerk pospolity i świerk kłujący (srebrny).

Od 2000 r. z powodzeniem sprzedajemy nasze choinki w punktach w regionie oraz na plantacji. Każde drzewko od momentu posadzenia do momentu ścięcia jest traktowane z ogromną uwagą i starannością aby każda choinka zadowoliła gusta klientów.